Sprawdź czy możesz skorzystać z dotacji
Mój Prąd 4.0
Zyskaj do 20 500 zł na produkty OZE!
Sprawdź czy możesz skorzystać z dotacji Mój Prąd 4.0
Szczegóły programu:
Start naborów:
15 kwietnia 2022 roku
Maksymalne dofinansowanie:
20 500 złotych
Budżet:
350 mln złotych
Okres kwalifikowalności środków:
1 lutego 2020 roku
Wielkość instalacji
2-10 kW
Maksymalne dofinansowanie:
Budżet:
Okres kwalifikowalności środków:
Wielkość instalacji:
20 500 złotych
855 mln złotych
1 lutego 2020 roku
2-10 kW
Co obejmuje dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 4.0?
Sama instalacja fotowoltaiczna
do 4000 złotych
Instalacja z innym elementem*
do 5000 złotych
Magazyn
energii
do 7500 złotych
Magazyn ciepła
i chłodu
do 5000 złotych
System zarządzania energią
do 3000 złotych
* Dotyczy wyłącznie instalacji bez wcześniejszego wsparcia finansowego np. w ramach poprzednich edycji programu Mój Prąd
Jak uzyskać dofinansowanie?

- Skontaktuj się z nami - możesz to zrobić przez powyższy formularz. Pomożemy Ci przejść przez wszystkie formalności i doradzimy, co możesz zrobić aby otrzymać wyższe dofinansowanie
- Przygotuj niezbędne dokumenty - listę znajdziesz na stronie programu Mój Prąd
- Złóż wniosek samodzielnie przez Internet w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie: https://gwd.nfosigw.gov.pl/ lub daj nam swoje pełnomocnictwo, a zrobimy to za Ciebie.
- O wyniku oceny wniosku zostaniesz poinformowany mailem. Status wniosku możesz sprawdzić na stronie https://mojprad.gov.pl/, podając adres mailowy i nr wniosku
Dofinansowanie:
Mój Prąd 4.0
Chcesz wiedzieć wszystko o nowej edycji dofinansowania rządowego, programu Mój Prąd 4.0? Poniżej możesz pobrać naszą infografikę, gdzie znajdziesz wszystkie informacje w jednym miejscu.
Przedsięwzięcia polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej mikroinstalacji fotowoltaicznej – przez zwiększenie mocy rozumie się zarówno dołożenie paneli jak i przyłączenie do jednego Punktu Poboru Energii (PPE) kolejnej mikroinstalacji fotowoltaicznej z odrębnym inwerterem.
W przypadku finansowania instalacji (lub jej części) z innych środków publicznych nie ma możliwości ubiegania się o dotację w ramach programu Mój prąd.
Wynika to wprost z zapisów programu Mój Prąd. Dofinansowanie nie może być udzielone na instalacje sfinansowane lub realizowane z innych środków publicznych, w tym programu „Czyste powietrze”.
Dotację z programu Mój prąd można natomiast połączyć z ulgą termomodernizacyjną w ramach PIT. Kwota przedstawiona do odliczenia od podatku powinna być pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania.
Wszystkie zasobniki c.w.u zasilane przez pompę ciepła lub kocioł elektryczny, zasobniki c.w.u z grzałką elektryczną, bufory ciepła zasilane przez pompę ciepła lub kocioł elektryczny, bufory ciepła z grzałką elektryczną, bufory ciepła wraz z zasobnikiem c.w.u. stanowiące jedno kompletne urządzenie, pompa ciepła typu powietrze/woda tj. pompa ciepła do c.w.u. + zasobnik c.w.u. lub pompa ciepła do c.w.u. ze zintegrowanym zasobnikiem.
Do dotacji kwalifikują się koszty poniesione od 01.02.2020 r. do 31.12.2023 r., przy czym: rozpoczęcie przedsięwzięcia rozumiane jest jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego (data opłacenia pierwszej faktury lub paragonu imiennego), za zakończenie przedsięwzięcia rozumie się przyłączenie mikroinstalacji i wszystkich pozostałych urządzeń wskazanych w wniosku o dofinansowane. Datę zakończenia przedsięwzięcia stawowi data uruchomienia ostatniego z urządzeń albo data opłacenia ostatniej z faktur lub paragonów imiennych w zależności, która z tych dat jest późniejsza.
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (wniosku) o przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej wydane przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej.
Zaświadczenie/oświadczenie potwierdzające rozliczanie się Wnioskodawcy na zasadach systemu tzw. net-billing, podpisany przez Wnioskodawcę lub przedstawiciela sprzedawcy energii elektrycznej.
Faktura / faktury (lub paragony imienne) za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz dodatkowych elementów wskazanych do dofinansowania.
Potwierdzenie dokonania płatności za wszystkie elementy zgłoszone do dofinansowania w pełnej wysokości dołączonej faktury.
Zaświadczenie OSD – zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające datę przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci.
Pełnomocnictwo.
Dokument potwierdzający zgłoszenie montażu / uruchomienia magazynu energii elektrycznej do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD).
Możemy pomóc ci w załatwieniu wszystkich formalności, jeśli jesteś naszym Klientem, kwalifikujesz się do dofinansowania, udzielisz nam pełnomocnictwa. oraz dostarczysz wszystkie dokumenty
Nie możemy pomoc Ci w formalnościach jeśli nie jesteś naszym Klientem, nie spełniasz wymogów programu lub nie dostarczysz wszystkich niezbędnych dokumentów.
Termin przeprowadzenia pełnej oceny wniosku aż do wypłaty dofinansowania uzależniony jest od liczby wniosków, które wpłyną do NFOŚiGW w ramach naboru. Przewidywany termin na rozpatrzenie wniosku to 90 dni liczonych od dnia jego prawidłowego złożenia w GWD. Termin ten ma charakter instrukcyjny i dotyczy jedynie wniosków prawidłowo złożonych nie wymagający uzupełnienia.